close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

štěňata - den první

2. listopadu 2016 v 22:51 | Lucka |  naše smečka a my
Uplynuly 4 roky a opět tu máme psí miminka. Ano, včera 1.11.2016 se narodilo mé fence Ebony z Hrobu 6 krásných černých štěňat - 2 holčičky a 4 kluci. Štěňata jsou z plánovaného krytí Ebony se psem Dády Koňákové - Froy Vajala, jenž je lídrem jejího spřežení a vůdce její 6 člené smečky.
Štěňata by po rodičích měli získat dobré sportovní předpoklady - jak Ebony, tak Froy závodí na psích závodech a to jak na sprintových, midových tak i longových tratích, i klidnou, přátelskou a nekonfliktní povahu.

Porod proběhl bez problémů. Nejdříve se kolem 6 hodiny ranní narodil kluk. Asi za pul hodiny se narodila fenka. Pak byl asi hodinu klid, kdy se Bony starala o svá 2 miminka. Pak se narodil kluk a asi čtvrt hodiny po něm holka. Bony vše zvládla sama, štěňata očistila a než jsem se nadála už spokojeně sála se svými o něco málo staršími sourozenci. Kolem 10 h se narodil třetí kluk. Vypadala to, že to už bude vše. Bony vypadala spokojeně, štěňata všechny byly už krásně čisté a měly se čile k světu - pískaly, když jim utekl "mléčný bar" nebo když se máma moc zavrtěla.

Když jsem přišla kolem 12 h na kontrolu, seděla Bony stranou od štěňat, která se dožadovaly pískotem svého mléčného baru. "Co se stalo" vyděsila jsem se, a ono bylo na světě další štěně, které Bony zrovna pořádně čistila, zatímco u ní spokojen sálo. Vše bylo v pořádku. Jen asi potřebovala k jeho porodu více místa a tak šla stranou od svých štěňat, aby jim neublížila. Jak tam tak ležela se svým dalším klukem, tak jsem k ní dala ostatní štěňata, která se postupně uklidnila, ona je opět všechny olízala a pak spokojeně začala odpočívat neboť mrňouskové tak vehementně pily, až z toho postupně usnuly a já je nechala v klidu.

Několikrát jsem se během dne byla na Bony a její miminka podívat. Vše bylo v pořádku. Bony se o ně stárá vzorně. Při jedné z návštěv jsem si přinesla váhu na jejich zvážení a barevné bavlnky na jejich označení. Oproti našim prvním štěňatům tyhle jsou všechny černé, bez bílých skvrn. Mají pouze různě velké bílé lysinky, ale to je vše. Bony se pokaždé zvedla a šla zkontrolovat štěně, které jsem zrovna vážila. Pobyt v misce na vážení se štěňatům moc nelíbilo. Když jsem štěně vrátila Bony, tak ho hned očichala, olízala a ono se šlo k mámě "nadlábnout".

A tak nám pomalu skončil první den.

Fotky štěňat z jejich prvních 2 dnů a také fotky jejich rodičů můžete vidět na:

Další fotky a snad i videa budu postupně přidávat na výše uvedený odkaz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama