close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Listopad 2016

štěňata - 1 týden

10. listopadu 2016 v 21:25 | Lucka |  naše smečka a my
Čas letí neúprosně a štěňatům už byl týden. Mají se krásně k světu, rostou jak z vody a Bony je starostlivá máma. První dva dny opustila boudu v které bydlí se štěňaty jen kvůli venčení a jídlu. Následující dny už se šla Bony proběhnout na zahradu a její pobyt venku se prodlužuje. Štěňata v nepřítomnosti mámy buď spí nebo pískají, neboť se jí dožadují. Po chvíli Bony přijde a to štěňata ožijí a jdou do jejího mléčného baru na baštu. Když mají nacpaná bříška usnou přitulená k sobě nebo přímo u mámy. A tak jde den po dni. A rostou a rostou.
Dnes je 10 den už to nejsou malý černí krtečci, jako když se narodily, ale docela pěkná morčátka. Mají už skoro dvojnásobnou váhu a já už je začínám rozeznávat i když barevné mašlikčky které nosí, mi stále ještě pomáhají. Oči zatím mají stále slepené.

Další fotky jsou na: http://anderka.rajce.idnes.cz/ (štěňata)

štěňata - den první

2. listopadu 2016 v 22:51 | Lucka |  naše smečka a my
Uplynuly 4 roky a opět tu máme psí miminka. Ano, včera 1.11.2016 se narodilo mé fence Ebony z Hrobu 6 krásných černých štěňat - 2 holčičky a 4 kluci. Štěňata jsou z plánovaného krytí Ebony se psem Dády Koňákové - Froy Vajala, jenž je lídrem jejího spřežení a vůdce její 6 člené smečky.
Štěňata by po rodičích měli získat dobré sportovní předpoklady - jak Ebony, tak Froy závodí na psích závodech a to jak na sprintových, midových tak i longových tratích, i klidnou, přátelskou a nekonfliktní povahu.

Porod proběhl bez problémů. Nejdříve se kolem 6 hodiny ranní narodil kluk. Asi za pul hodiny se narodila fenka. Pak byl asi hodinu klid, kdy se Bony starala o svá 2 miminka. Pak se narodil kluk a asi čtvrt hodiny po něm holka. Bony vše zvládla sama, štěňata očistila a než jsem se nadála už spokojeně sála se svými o něco málo staršími sourozenci. Kolem 10 h se narodil třetí kluk. Vypadala to, že to už bude vše. Bony vypadala spokojeně, štěňata všechny byly už krásně čisté a měly se čile k světu - pískaly, když jim utekl "mléčný bar" nebo když se máma moc zavrtěla.

Když jsem přišla kolem 12 h na kontrolu, seděla Bony stranou od štěňat, která se dožadovaly pískotem svého mléčného baru. "Co se stalo" vyděsila jsem se, a ono bylo na světě další štěně, které Bony zrovna pořádně čistila, zatímco u ní spokojen sálo. Vše bylo v pořádku. Jen asi potřebovala k jeho porodu více místa a tak šla stranou od svých štěňat, aby jim neublížila. Jak tam tak ležela se svým dalším klukem, tak jsem k ní dala ostatní štěňata, která se postupně uklidnila, ona je opět všechny olízala a pak spokojeně začala odpočívat neboť mrňouskové tak vehementně pily, až z toho postupně usnuly a já je nechala v klidu.

Několikrát jsem se během dne byla na Bony a její miminka podívat. Vše bylo v pořádku. Bony se o ně stárá vzorně. Při jedné z návštěv jsem si přinesla váhu na jejich zvážení a barevné bavlnky na jejich označení. Oproti našim prvním štěňatům tyhle jsou všechny černé, bez bílých skvrn. Mají pouze různě velké bílé lysinky, ale to je vše. Bony se pokaždé zvedla a šla zkontrolovat štěně, které jsem zrovna vážila. Pobyt v misce na vážení se štěňatům moc nelíbilo. Když jsem štěně vrátila Bony, tak ho hned očichala, olízala a ono se šlo k mámě "nadlábnout".

A tak nám pomalu skončil první den.

Fotky štěňat z jejich prvních 2 dnů a také fotky jejich rodičů můžete vidět na:

Další fotky a snad i videa budu postupně přidávat na výše uvedený odkaz