close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Prosinec 2012

štěňátka - 1 měsíc

11. prosince 2012 v 8:00 | Lucka |  naše smečka a my
Čas neúprostně letí a z malých drobečků jsou už skoro 5ti týdení štěňátka vážící kolem 2,5 kg.
Zhruba v 10 dnech se jim začala otevírat oči a tak se ukázalo, že 5 štěňátek je modrookých a 2 štěňata jsou hnědooká a to fenka s modrou mašlí a fenka s bílou skvrnou na zádech.
Když štěňatům byly necelý 3 týdny, byla se na ně podívat poradkyně chovu Líba Pečená. Všechna štěňata se jí líbila a sdělila mi, že se jedná o velmi vyrovnaný vrh. Pouze fenka s modrou mašlí je oproti ostatním trochu drobnější a vypadá, že bude spíše do sportovní linie. V té době také štěňata začala vylézat z bedýnky ven za mámou. Okraj bedny v níž štěňata bydlí jsme proto zvedly. Štěňata neutíkala. Asi jen týden než o něco povyrostla a naučila se jak vylézt. Nyní ve svých skoro 5 týdnech z bedny sice vylézají ven, ale drží se blízko mámy. Někdy tak najdu v domečku, kde bydlí venku z bedny 1 štěně, někdy dvě a jednou byla venku všechna. Ležela vedle sebe na jedné hromadě, tak jak jsou zvyklá, když spí v bedně. A nebo leží u Didy.
Někdy mezi 3-4 týdnem jsem štěňatům začala dávat příkrm v podobě mléka pro štěňata a následně mléčnou kaši do které postupně přidávám štěněcí granule.
Když byl štěňatům měsíc začala chodit ven na zahradu a prozkoumávat nové území. Postupně se začala seznamovat s různými věcmi, která venku nacházela. Nejvíce je asi zaujaly větvičky smrku, za které začaly tahat. Taky ze sněhu byly nejdříve překvapené, ale nyní už v něm běhají a zvětšují okruh průzkumu. Většina z nich už vylezla i na schody, když jim tam tudy utekla máma a oni chtěla jít za ní.
Štěňata jsou čilá, zvídavá, hrají si spolu, s námi, poznávají i hračky jako je například balonek či plyšová pískací kost. Tahají se spolu o kus hadru apod. Dida se o ně i na dále stará a krmí je.
Více fotografií a videi naleznete na: http://anderka.rajce.idnes.cz/