Šediváčkův long 2011 - 4. část

7. února 2011 v 23:11 | Lucka |  závody
29.1.2011 4 etapa - 35km + vyhlášení výsledků
Vstala jsem kolem 6h ranní. Dala jsem Didu na stake out a začala balit stan a ostatní věci. Mezi 7-9 h všichni závodníci museli opustit bivak. Se Zdeňkou a Milanem jsme chtěli vyrazit na trať co nejdříve. Zdeňka s Bubákem odstartovala něco málo po 7h, my s Milanem o něco později. Trať byla urolbovaná až na Pěticestí a na Čertovu horu (myslím, že se tak jmenovala), dál byla opět ujetá spřeženími. Byla tvrdá a jelo se po ní dobře. Na Pěticestí jsme tentokrát nezastavovali neboť jsme měli ujeto teprve 10 km. Dida běžela pěkně. Byl opět krásný den, slunečno, mrazivo a tak nám trasa ubíhala rychle. Ve sjezdu za Pěticestím jsme s Didou Milanovi ujeli. Když jsme vystoupaly na protější svah, zastavila jsem se na chvíli, abych si udělala pár fotek.Tam nás dojelo pár cyklistů a Bára Boudová s Milanem. Vyrazily jsme s Didou za nimi. Projely jsme další kontrolou a já konečně viděla za světla část tratě, kterou jsem 2x jela jen za tmy. Na kontrole u zámečku jsme si dali všichni čaj a pokračovali po krásně urolbované cestě. Jeli jsme lesem a po nějaké době jsme sjeli na louku. Tu jsme přejeli a už tu byl zavěrečný sjezd sjezdovkou do cíle. "Dido, my jsme to zvládly. My jsme ujely Šediváčkůvlong" chválila jsem Didu v cíli a měla jsem z toho zvláštní pocit. Opravdu jsem ujela celý závod. Měla jsem radost z toho, že jsme s Didou dojely. Zároveň jsem cítila jakési prázdno z toho, že už je konec, že už žádná další etapa není, že už je to za námi. Zdeněk na nás čekal v cíli a tak odvedl Didu za Kesy na stake out. Dida dostala napít a po chvíli jsme je obě dali do boudiček v autě. Já se šlapřevléct a najíst. Všichni netrpělivě čekali na výsledky. Vyhlášení začalo něco po 15 h. Z asi 12 běžkařů nás celý závod dokončilo 7 a já skončila s Didou na 6. místě. V ženách na 3. Byl to úžasný pocit stát na bedně vítězů se Zdeňkou Duškovou (1.místo) a Kamilou Novákovou (2.místo). Milan se umístil na 1. místě v pulce. Dostali jsme krásné ceny. Největší radost mám asi z mikiny na které je vyšité logo 15. ročníku Šediváčkova longu a kategorie s umístěním. Je to pro mě takový malý důkaz toho, že absolvování Šediváčkova longunebyl jen sen, ale že jsem ho s Didou skutečně jela a dojela. Po vyhlášení někteří závodníci odjeli domu a někteří jako např. my, Zdeňka s Milanem, Zeťourci, Brzkovic či Kronusovi zůstali do neděle. Večer jsme pak společně poseděli v Kristýně a povídali si o zážitcích z předchozích pár dnů. K tomu nám hrála místní kapela. Jelikož v ní měli i basu, Milan "Rajčák" neodolal a šel si s nimi na ní zahrát.Také cyklisti s Honzou Kopkou slavili svůj historicky první Šediváčkův long, kde dojeli celou trasu 222 km (213 km). A pejsci spokojeně odpočívali ve svých boudičkách. V neděli ráno jsme pak všichni zbalili věci a po snidani se rozjeli dosvých domovů. Absolvováním Šediváčkova longu jsem si splnila další ze svých snů. A jestli ho pojedu někdy příště? To se uvidí. Byl to, pro mě náročný závod, plný nádherných zážitků a nových zkušeností.